Рахунки за кордоном...

Почти свободный треп на трейдерские темы.

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение Олесь » 05 окт 2010, 21:20

Забув додати. Будь-які зарахування коштів з-за кордону контролюють спеціалістю валютного департаменту банку... І їх не зарахують без належного контролю... Якщо це відбувається без належного контролю, то НБУ дуже боляче б'є по голові банк із відповідними наслідками...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение kyiv.maxim » 05 окт 2010, 21:48

Кримінальний Кодекс України писал(а):

Стаття 208. Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків

1. Незаконне, з порушенням встановленого законом порядку, відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, що постійно проживає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою підприємства, установи чи організації або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій особою, яка здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, -
караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, з конфіскацією валютних цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.
2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією валютних цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.


Ученые мужи разъясняют, что ...

Коментар до Кримінального Кодексу України писал(а):

Предметом злочину є: ...
Рахунки фізичних осіб - резидентів України в іноземних банках, інших кредитних установах, а також філіях українських банків за межами України, відкриття і використання яких охоплюється процедурою ліцензування, можуть бути депозитними і поточними...

Об'єктивна сторона злочину проявляється удвох альтернативних формах:
1) незаконне відкриття зазначеними у диспозиції ст. 208 особами валютних рахунків за межами України;
2) використання таких рахунків з порушенням порядку, встановленого законом.

Злочин є закінченим з моменту незаконного відкриття або використання за межами України валютного рахунка.

4. Суб'єктом злочину виступають:
1) громадяни України, що постійно проживають на її території (у т.ч. ті, хто тимчасово перебуває за кордоном);
2) особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
3) службові особи підприємств, установ, організацій, що діють на території України;
4) інші особи, які діють за дорученням зазначених службових осіб (тобто від імені довірителя виконують юридичні дії по незаконному відкриттю чи використанню за кордоном валютних рахунків юридичних осіб).


ПОЛОЖЕННЯ про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України писал(а):


валютні цінності - іноземні валюти..., банківські метали, а також цінні папери...
рахунок - будь-який рахунок резидента, відкритий за межами України, на якому розміщуються валютні цінності та через який здійснюються інші операції;
розміщення валютних цінностей на рахунку - зарахування валютних цінностей на рахунок резидента чи його відокремленого структурного підрозділу, який згідно із законодавством країни місцезнаходження не є юридичною особою, та/або наявність залишку валютних цінностей на рахунку цього резидента (його структурного підрозділу).


Вот так ....
Нас в колхоз нельзя - мы делать ничего не умеем! Они и так на ладан дышат. Мы им там всё окончательно развалим...
Аватар пользователя
kyiv.maxim
Актив форума
 
Сообщений: 411
Зарегистрирован: 25 дек 2009, 09:05
платформа: *
тех.анализ: *
рынок: Futures
Пункты репутации: 74

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение Megatrend » 05 окт 2010, 22:07

Большое спасибо за прояснение вопроса. В таком случае регистрация и реальное участие в турнирах забугорных покерстарс и иже с ними - так же подпадают под действие этого законодательства? И еще - брокеры подпадают в данном законе под категорию "кредитные учреждения"?
Всем профитных трейдов!
Аватар пользователя
Megatrend
Волонтер
 
Сообщений: 41
Зарегистрирован: 26 янв 2010, 16:40

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение =ХХХ= » 07 окт 2010, 16:50

Цитата:
Гривну выпускают за рубеж

Гривну выпускают за рубеж. В парламент отправлен законопроект, который разрешит не только юридическим, но и физическим лицам открывать валютные счета за рубежом.

http://news.finance.ua/ru/~/7/0/all/2010/10/07/212374
Лейся фонда по-быстрее, в стоках главное цена...
На Бомонде, на Бомонде, начинается тусня...
Аватар пользователя
=ХХХ=
-=Рыночный Мольфар=-
 
Сообщений: 255
Зарегистрирован: 29 янв 2010, 17:47
платформа: Телефон
тех.анализ: Аміброкер, ручка, аркуш паперу, OpenOffice.org Calc...
рынок: Stocks
Пункты репутации: 27

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение =ХХХ= » 07 окт 2010, 16:59

Цитата:
Закордонні вклади - крах країни

Скасування заборони НБУ щодо відкриття рахунків резидентів за кордоном робить багатіїв законослухняними і моральними. Зрозуміло, що за ініціативою Кабміну стоїть капітал Партії регіонів та БЮТ.

У
ряд підготував проект закону щодо скасування заборони на відкриття українцями банківських рахунків за кордоном. Асоціація українських банків різко проти. Мовляв, валюта втече за кордон, що негативно вплине на вітчизняну економіку.

На чиєму боці правда? Суто теоретично існування такої заборони для вкладників країни, яка вважає себе частиною міжнародного співтовариства, нелогічне. Люди та компанії повинні мати право вільно розпоряджатися своїми коштами. Тим більше, що Україна не забороняє нерезидентам відкривати рахунки в українських банках.

Скасування обмеження встановило би рівновагу у взаємних правах резидентів і нерезидентів. Те, що це одна з рис вільного міждержавного пересування людей, товарів, послуг і грошей у світі глобальної економіки, сумнівів немає.

Одночасно це відповідає логіці необмеженого економічного - і не тільки - лібералізму, який виник ще на початку 20 сторіччя і призвів до світової кризи 1929-1933 років - Великої депресії. Необмежений лібералізм спричинив і нинішню кризу. Саме тому глава АУБ Олександр Сугоняко так різко критикує ініціативу Кабміну.

Постає питання: хто насправді стоїть за ініціативою Кабміну, яку озвучив прем'єр Микола Азаров, і чому ця ініціатива виникла саме зараз. Питання не риторичні, бо великі валютні кошти фізичних та юридичних осіб власників великого капіталу, попри інструкцію НБУ, уже давно знаходяться в іноземних банках.

Більш того, у закордонних банках лежать валютні кошти резидентів України, які працюють за кордоном або туди постійно їздять. Оскільки чисельність таких осіб постійно зростає, то можна припустити, що зростають і суми їх вкладів.

Щодо багатих резидентів України, то їх рахунки як юридичних осіб зазвичай записані на підставні компанії, як фізичних осіб - на власні прізвища чи прізвища родичів. З юридичної точки зору, їх дії незаконні, з моральної - аморальні.

Скасування заборони НБУ щодо відкриття рахунків резидентів України за кордоном одразу робить їх законними та моральними. Зрозуміло, що за ініціативою Кабміну стоїть потужний капітал Партії регіонів та їх політичних супротивників з БЮТ. Звичайно, з політичних мотивів останні будуть відмежовуватися від цього.

Однак чому така ініціатива виникла саме зараз? Для розуміння цього треба згадати, що більшість інвестицій в Україну надходить з Кіпру, який є офшорною зоною. Розуміючи, що на Кіпрі "відмиваються" "брудні" гроші, вищі економічні органи ЄС тиснуть на цю країну. Кіпр повільно перекриває можливості "фінансових пралень".

Від цього залежить входження Кіпру до ЄС. Звідси виникає необхідність легалізувати розміщення коштів потужних резидентів України за кордоном. У цьому зацікавлені і багаті урядовці, які давно мають за кордоном підставні компанії і банківські рахунки.

На це накладається політична та економічна нестабільність в Україні, яка настільки висока, що будь-яка людина хотіла би мати банківські рахунки за кордоном.

Чого ж тоді так хвилюється Сугоняко? Він прекрасно розуміє, що з підвищенням градуса нестабільності у державі прийняття цього закону призведе повного розвалу банківської системи України через втечу коштів за кордон.

Тим більше, що банківська система і нині переживає гостру кризу у трикутнику уряд - реальний сектор економіки - банки. І це попри зростання сум вкладів населення.

Що станеться, якщо цей закон буде прийнятий? Гроші українських банків потечуть за кордон у комерційні банки, звідки повернуться до великих вітчизняних установ. Більшість останніх, як відомо, мають іноземні інвестиції. Однак така пропозиція буде базуватися на значно більших, ніж за кордоном, ставках кредитування.

Зрозуміло, зиск від цієї пропозиції будуть мати закордонні банки, серед власників яких є багаті резиденти України. Таким чином, вимивання значних сум валюти за кордон принесе зиск іноземним банкам та деяким українським олігархам і завдасть непоправної шкоди банківській системі України та її економіці.

Таку багатоходову операцію можуть провертати лише потужні вітчизняні та іноземні фінансово-олігархічні групи, здатні переконати у цьому український уряд. Чи, може, його керманичі теж будуть мати свою частку зиску?

На цьому тлі виникає наступне питання: чому мовчать найпотужніші банки України, більшість яких має іноземні інвестиції? Чи не тому, що вони теж зацікавлені у реалізації цього проекту? Це не безпідставна підозра, бо наразі навіть великі установи потерпають від значних збитків і не проти покрити їх за рахунок інших.

Цими іншими є малі банки і держава, керівники якої не розуміють, що прийняття "валютного" закону може привести Україну до фінансового і соціального дефолту.

Пішли залякування крахом... Ох уж ці лобісти...
Лейся фонда по-быстрее, в стоках главное цена...
На Бомонде, на Бомонде, начинается тусня...
Аватар пользователя
=ХХХ=
-=Рыночный Мольфар=-
 
Сообщений: 255
Зарегистрирован: 29 янв 2010, 17:47
платформа: Телефон
тех.анализ: Аміброкер, ручка, аркуш паперу, OpenOffice.org Calc...
рынок: Stocks
Пункты репутации: 27

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение Clawfinger » 07 окт 2010, 17:44

=ХХХ=най залякують, все одно приймуть, адже це одна з умов МВФ. А МВФ наша влада не захоче дратувати, тим паче гроші їм вкрай потрібні дуже. :)
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение Jesus » 08 окт 2010, 07:04

Свершилось! Я знал что этот день наступит! *YAHOO* Наконец то боле менее свобода наступает в этом плане, а значит не за горами и налоги на нас наложат на нашу деятельность :). В любом случае можно будет переводить денежки в УКр банки, что не может не радовать. Ура ! Отличная новость с утра :)
Счастье всегда кажется маленьким, когда ты его держишь в своих руках. Но только отпусти его — и сразу поймешь, что оно огромно и прекрасно! / Максим Горький
Аватар пользователя
Jesus
Волонтер
 
Сообщений: 69
Зарегистрирован: 30 дек 2009, 20:23
платформа: StrategyRunner
тех.анализ: MetaTrader
рынок: Futures
Пункты репутации: 7

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение Megatrend » 08 окт 2010, 18:06

Jesus писал(а):

Свершилось! Я знал что этот день наступит!

что, законопроект приняли во 2м чтении уже?
Всем профитных трейдов!
Аватар пользователя
Megatrend
Волонтер
 
Сообщений: 41
Зарегистрирован: 26 янв 2010, 16:40

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение kyiv.maxim » 16 окт 2010, 11:07

Проект "хваленого" Закона, упрощающего валютное регулирование...
Цитата:
Проект (прийнято за основу 11.04.2007)
ЗАКОН УКРАЇНИ
ПРО ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА ВАЛЮТНИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ

Весь документ комментировать не буду (кому интересно сам почитает), но с моей точки зрения важные для трейдеров моменты процитирую.
Определения
Цитата:
«валютні цінності»:
    іноземна валюта,
    зовнішні цінні папери,
    зовнішні фінансові інструменти,
    банківські метали.
«резиденти» - ... фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які проживають на території України більше 183 днів на рік;
«спеціальний рахунок» - рахунок, відкритий в уповноваженому банку, або рахунок в цінних паперах, відкритий в депозитарній установі, який використовується при проведенні валютних операцій у випадках, визначених Національним банком України відповідно до цього Закону;
«портфельна інвестиція» - операція, яка передбачає придбання цінних паперів, їх похідних та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку;

Сам трейдинг и простое открытие счетов в банках подпадает под опеределение "движение капитала", т.е. все что не "торговые валютные операции".
Цитата:
Стаття 11. Види валютних операцій
Валютні операції поділяються на:
...2) валютні операції, пов’язані з рухом капіталу;...

Стаття 13. Валютні операції, пов’язані з рухом капіталу
1. До валютних операцій, пов’язаних з рухом капіталу, відносяться:
...2) здійснення резидентами інвестицій за межі України;
3) валютні операції, пов’язані з оплатою права власності на будівлі, споруди та інше нерухоме майно;
4) надання резидентами нерезидентам фінансових кредитів і позик та отримання резидентами фінансових кредитів і позик від нерезидентів;
...8) операції з внутрішніми та зовнішніми цінними паперами;
9) розміщення резидентами коштів на рахунках банках за межами України;
...11) міжнародні перекази за угодами, пов’язаними з накопиченням пенсійних активів;
12) інші валютні операції, які не є поточними.

В принципе все валютные операции легализированы, но есть некоторые особенности:
Цитата:
Стаття 18. Валютні операції між резидентами та нерезидентами.
1. Валютні операції між резидентами та нерезидентами здійснюються без обмежень за виключенням операцій, передбачених статтями 19, 20 цього Закону.
Стаття 19. Особливості здійснення окремих валютних операцій.
...2. Регулювання Національним банком України операцій, пов’язаних з рухом капіталу, здійснюється шляхом встановлення вимоги щодо використання спеціального рахунку або вимоги про резервування або вимоги щодо ліцензування лише у випадках, передбачених цією статтею, у разі погіршення платіжного балансу України.....
3. Вимога щодо використання спеціального рахунку резидентом може бути встановлена Національним банком України при регулюванні таких валютних операцій, які здійснюються між резидентами та нерезидентами:
... 3) операцій з зовнішніми цінними паперами, в тому числі платежів та переказів, пов’язаних з передачею зовнішніх цінних паперів;
... Використання спеціального рахунку резидентом при здійсненні валютних операцій, які зазначені в пунктах 2-5 цієї частини, є обов’язковим, якщо сума валютної операції перевищує 100 000 євро на рік.

Т.е. как бы и не больно, вот только "специальный счет" придется открыть в уполномоченном банке.
Насчет индивидуальных лицензий, выдаваемых НБУ, - все равно уйти от них сразу не получится:
Цитата:
7. Вимога щодо ліцензування (отримання резидентами або нерезидентами індивідуальних ліцензій) може бути встановлена Національним банком України тимчасово строком не більше 6 місяців при регулюванні таких валютних операцій, які здійснюються між резидентами та нерезидентами:
.... 2) здійснення резидентами портфельних інвестицій за межі України, крім інвестицій у цінних паперів іноземних емітентів, що перебувають в обігу на організованих фондових ринках і пройшли лістинг на одній з таких фондових бірж, як Нью-Йоркська, Лондонська, Токійська, Франкфуртська, Російська або в торговельно-інформаційній системі НАСДАК (NASDAQ);
3) переказування іноземної валюти за межі України з метою оплати валютних цінностей;
... 6) оплата права власності на будівлі, споруди та інше нерухоме майно.

Т.е. на Биржах осуществлять портфельные инвестиции можна без лицензии, а вот на внебижевом рынке - могут потребовать получить лицензию.
Еще один любопытный момент:
Цитата:
9. За умови погіршення стану платіжного балансу України та взятих Україною міжнародних зобов’язань, Національний банк України має право тимчасово призупиняти здійснення переказів за валютними операціями, що пов’язані з рухом капіталу та здійснюються з використанням спеціального рахунку, на строк, що не перевищує 14 календарних днів або запроваджувати вимогу про резервування коштів у сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 відсотків від суми валютної операції, що пов’язана з рухом капіталу. Єдині для всіх суб’єктів господарювання режим спеціальних рахунків та/або обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь резидентів або вимога щодо ліцензування валютних операцій запроваджуються Національним банком України з моменту відповідного офіційного опублікування.

При работе с оффшорами:
Цитата:
Стаття 20. Обмеження щодо здійснення окремих валютних операцій.
1. Використання спеціального рахунку резидентом чи нерезидентом є обов’язковим при здійсненні таких валютних операцій:
1) зарахуванні або переказі грошових коштів, наданні або отриманні кредиту або позики, проведенні фінансових операцій з цінними паперами у випадку, коли хоча б одна із сторін має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місце знаходження в країні (на території), яка не бере участь в міжнародному співробітництві у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, або однією з сторін є особа, що має рахунок в банку, зареєстрованому у вищезазначеній країні (на вищезазначеній території). Перелік таких країн (територій) визначається відповідно до порядку, встановленого Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»;

Вот она та самая долгожданная статья!
Цитата:
Стаття 21. Рахунки резидентів в банках за межами України.
1. Фізичні особи – резиденти мають право без обмежень відкривати рахунки в іноземній валюті в банках за межами України, розташованих на території держав, які є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) або Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ).....
2. Резиденти зобов’язані повідомити орган державної податкової служби за місцем свого обліку про відкриття (закриття) рахунків, зазначених в частині першій цієї статті, не пізніше місяця з дня укладення (припинення) договору про відкриття рахунку в банку за межами України за формою, встановленою Державною податковою адміністрацією України.

Можно открывать счета и в офшорных банках:
Цитата:
3. Фізичні особи – резиденти мають право відкривати рахунки в іноземній валюті в банках за межами України, розташованих на території країн, що не є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) або Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ), за умови попереднього повідомлення про намір відкрити рахунок органу державної податкової служби за місцем свого обліку.

Могу ли я продать, что-то ненужное в Украине, а деньги зачислить на свой счет на Арубе?! Смешной вопрос для Украины - НЕТ!!!
Цитата:
5. Фізичні особи – резиденти мають право без обмежень здійснювати валютні операції, що не пов’язані з передачею майна та/або наданням послуг чи виконанням робіт на території України, з використанням коштів, зарахованих у відповідності з цим Законом на рахунки, відкриті в банках за межами України.

Для любителей поездок с чемоданами денег через "кордон":
Цитата:
1. Ввезення в Україну іноземної валюти та/або валюти України, в тому числі дорожніх чеків, зовнішніх та/або внутрішніх цінних паперів у документарній формі здійснюється резидентами та нерезидентами без обмежень за умови дотримання вимог митного законодавства України.
При одноразовому ввезенні в Україну фізичними особами – резидентами і фізичними особами – нерезидентами готівкової іноземної валюти .... в сумі, що перевищує 10 000 євро, іноземна валюта ...., що ввозяться в Україну, підлягають декларуванню митному органу шляхом подання письмової митної декларації на всю суму готівкової іноземної валюти та/або валюти України, що ввозиться, в тому числі дорожніх чеків, зовнішніх та/або внутрішніх цінних паперів в документарній формі.

2. ....При одноразовому вивезенні за межі України резидентами та нерезидентами іноземної валюти, валюти України, дорожніх чеків, зовнішніх та/або внутрішніх цінних паперів в документарній формі, за виключенням випадків, зазначених в другій частині цієї статті(вивезення валюти, яка була попередньо ввезена в Україну), іноземна валюта, валюта України, дорожні чеки, зовнішні та/або внутрішні цінні папери, що вивозяться підлягають декларуванню митному органу шляхом подання письмової митної декларації.

Т.е. вывози скока сможешь - только задекларируй!

P.S. Это было в 2007 году. Что сейчас вынесут на второе чтение?...
Далі буде....
Нас в колхоз нельзя - мы делать ничего не умеем! Они и так на ладан дышат. Мы им там всё окончательно развалим...
Аватар пользователя
kyiv.maxim
Актив форума
 
Сообщений: 411
Зарегистрирован: 25 дек 2009, 09:05
платформа: *
тех.анализ: *
рынок: Futures
Пункты репутации: 74

Re: Рахунки за кордоном...

Сообщение =ХХХ= » 27 окт 2010, 10:12

Доречі, цей закон невідомо коли приймуть... Він навіть не зареєстрований до розгляду в другому читання. У всякому разі в розкладі на жовтень та першу тиждень листопада його немає... Швидше за все до Нового Року його наврядчи приймуть...
Лейся фонда по-быстрее, в стоках главное цена...
На Бомонде, на Бомонде, начинается тусня...
Аватар пользователя
=ХХХ=
-=Рыночный Мольфар=-
 
Сообщений: 255
Зарегистрирован: 29 янв 2010, 17:47
платформа: Телефон
тех.анализ: Аміброкер, ручка, аркуш паперу, OpenOffice.org Calc...
рынок: Stocks
Пункты репутации: 27

Пред.След.

Вернуться в Трейдерская курилка.

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6


cron