Маркетмейкери на опціонах...

Обучение и обсуждение аспектов торговли опционами.

Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Олесь » 12 ноя 2010, 09:39

Є у мене питаннячко... Кожний емітент кожного кварталу подає звітність. Ринок в залежності від даних в балансах, звітах про фінрезультати та кеш-флоу реагує. Першою думкою, що напрошується, є формування за день - два до звітності емітента таких стратегій, як стредл, стренгл, стріпи і стрепи. Останні для тих, хто робить прогнози і очікує прорив в якусь із сторін більш імовірною, ніж в іншу. Але маркетмейкер не ідіот і за якийсь чась до звітності потенційну волатильність вкладають в премію опціона. Тому у мене виникає питання. За який час до релізу із даними по компанії за звітний період маркетмейкер починає закладати ризик волатильності в премію?
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Clawfinger » 12 ноя 2010, 11:26

Интересная тема. Честно говоря, я не наблюдал за этим феноменом еще. Но если логически подойти. Известно, что в большинстве случаев ММ используют роботов. Так вот, когда волатильность растет, тогда и премия растет. То есть, имеется ввиду что они не привязывают к конкретному событию.
Это я говорю, на основе своих наблюдений за валютными опционами, на ISE. Не имеет значения, какие экономические макропоказатели выходять, но если вола не растет, то и премия не растет.
Но если вола выросла, даже если показателей нет, то премия все равно растет.
Хотя опять, же нужно учитывать нюансы рынков, может быть везде по разному. Даже наверняка между самими ММ разница будет. *WRITE*
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Олесь » 12 ноя 2010, 11:42

Ми ж зараз говоримо про події, які мають великий вплив на котирування акції емітентів. І аналітики роблять прогнози, так само як і компанія. На ці дані і розраховують при виході релізів. Тут якраз прив'язка має бути під подію...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Clawfinger » 12 ноя 2010, 20:45

Ну так я про события и говорю. Но опять, же я до акций компаний еще не добирался. Мне пока что ETFок хватает. Валютные, аналогично себя ведут, независимо от события. Я про голдманские FXE, FXA и так далее. :)
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Олесь » 22 ноя 2010, 11:55

Для російськомовних трейдерів повторю своє питання...
Цитата:
Есть у меня вопросик ... Каждый эмитент ежеквартально представляет отчетность. Рынок в зависимости от данных в балансах, отчетах о финрезультаты и кэш-флоу реагирует. Первой мыслью, что напрашивается, является формирование за день - два до отчетности эмитента таких стратегий, как Стрэдли, Стрэнгл, стрипы и стреп. Последние для тех, кто делает прогнозы и ожидает прорыв в какую из сторон более вероятной, чем в другую. Но маркетмейкер не идиот и за некоторое время до отчетности потенциальную волатильность вкладывают в премию опциона. Поэтому у меня возникает вопрос. За какое время до релиза с данными по компании за отчетный период маркетмейкер начинает закладывать риск волатильности в премию?
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Олесь » 22 ноя 2010, 14:55

pupkinus писал(а):

короткий ответ в том что квартальную волу закладывают сразу же и потом ее меняют в зависимости от того куда рынок драйвит цену опциона (если опционы ликвидные) или в зависимости от анализа фунд факторов (если опционы неликвидные и мм должен их оценивать исxодя из своих прикидок)
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Маркетмейкери на опціонах...

Сообщение Clawfinger » 22 ноя 2010, 16:17

В мене надто мало досвіду, щоб щось вагомо аргументувати. Проте спостерігаючи за цінами, щось таки помітив.
Отже по порядку...
1) розрахункові опціони на ISE, ціна на волу формується практично пост фактум.
Пояснення на мій погляд таке...
Справа в тому що на форексні котирування тій біржі, вони фактично індикативні, просто є ММ який фактично є другою стороною, є там також рітеїл трейдери. Хоча особливої ролі вони там не грають.
Так дуже вигідно, продавати там опціони, коли вола спадає, але вони все одно в ціні. При продажі опціону, закладається велика вартість, що відтягує момент збитку продавця. Наприклад, після зростання воли, вартість стреддлу становить в межі 450доларів (беру грубо, суто для прикладу). Так от при страйку 1,50 треба щоб курс пройшов будь яку сторону не менше 450 пунктів. Аж тільки тоді покупець опціону отримає прибуток. *WRITE*
Але при невеликій ліквідності, не факт що знайдеться покупець на такі дорогі опціони.
Також треба враховувати момент, що локи опціонів з однаковим місяцем, навіть з різним місяцем експропріації, заборонені. Що робить не мало комбінацій опіонів, не доступними для тієї біржі.
Йдемо далі...
Опціони на валютні фучерси, там все добре купа покупців й продавців, велика ліквідність. Особливо на Глобексі, щодо СМЕ не знаю, але якщо глянути на сайті, то теж нічого.
Проста до одуріння система, купуємо стреддл на січень, продаємо як най далі, березневий, або травневий опціон. Тобто зворотний календарний спред з однаковими страйками. Все добре, все супер, ну звісно ризики є, але це само собою. Без ризику в нашої справи не бува.
Уся проблема в вартості опціонів, для такого стилю трейдингу, потрібно депо, 50 000 й то більше, без 30 000 нема чого навіть дивитися туди. ::тсс.... что бы никто не слышал::

Торгівля облігами, так як ТОС не дає доступ до європейських облігів, тільки США. Тому пробував тільки на них. Особливо цікаві були 5 й 10 річні обліги США. Теж потрібно мати депо не менше 15-20К. Більше того в теперішній час, при "великій увазі" з боку ФРС до цього ринку, були моменти що навіть дуже дорого куплені стреддли приносили прибуток. ::тсс.... что бы никто не слышал::
На теперішній момент, уся моя увага сконцентрована на ETFках, проте із висновками поспішати не буду. Дочекаюсь експропріації моїх стредлів по ним. А тоді вже будемо... *WRITE*

Ну а в основному, я помітив одну деталь, особливо важливу. Те що один й той же підхід скрізь працювати не буде. *PARDON* Треба враховувати особливості біржі, а також особливості фінансового активу. *PARDON*
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь


Вернуться в Торговля опционами

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


cron