Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Обучение и обсуждение аспектов торговли опционами.

Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Олесь » 16 сен 2010, 14:39

Останнім часом задумався про те, які найбільш цікаві стратегії торгівлі опціонами. Сам для себе начебто давно вирішив, що краще за все купувати коли, пути, вертикальні спреди биків та ведмедів. Ну і інколи стредли... Плюс трошки стріпів і стрепів. Звісно, що продажі опціонів аж ніяк не приваблюють. Життя вже навчило, що таке продаж покритих колів та вплив на стоку (те, що покривало опціон) повідомлень з-боку чиновника після закриття сесії... Зважаючи на ціну опціонів зазвичай більшість надає переваги на купівлю опціонів АТМ або навіть ОТМ. ІТМ, хоч вони і прибуткові, зважаючи на ціну мало хто хоче брати. Я веду мову про звичайних трейдерів. Роздрібних трейдерів, а не інституціоналів. І з АТМ все зрозуміло. І ціна, і дельта нормальна. А от із логікою купувлі ОТМ опціонів у мене трохи важкувато. Зрозуміло, що багато хто купує в очікуванні "чорних лебедів". Але багато хто бере і для заробітку. Я от тепер думаю, які опціони в такому випадку варто брати? Наскільки страйки мають бути віддаленими від ціни активу? В яких стратегіях використовувати? Ну і відповідно опціони ОТМ із яким строком дії. Місяць, два, півроку? Надіюся, що це буде цікавим не тільки мені...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Clawfinger » 16 сен 2010, 15:16

Ну мене з комбінації, це стреддли. От зараз тестую одну стратегію "зворотній календарний спред", але на жаль у ТОСі немає можливості, особливо на демо торгувати опціони на валютні фучерси, крім євро.
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Олесь » 23 сен 2010, 10:20

Цитата:
TishaTM: =ХХХ=: прорвали споротивление на викли (про облігації) .. теперь жду полета в стратосферу :)
[11:05:34]
=ХХХ=: :) Аналогічно...
[11:05:48]
=ХХХ=: І падіння фонди... Глибоке...
[11:06:12]
pupkinus: =ХХХ=: я как раз затарился путами на FTSE, CAC и MIB
[11:06:23]
pupkinus: =ХХХ=: моя система с тобой согласна :)
[11:06:37]
=ХХХ=: Клас... А якими саме путами? ОТМ, АТМ, ІТМ?
[11:06:47]
pupkinus: OTM конечно
[11:06:56] =ХХХ= так плавно натякає про питання на Бомонді... :-[
[11:07:06]
pupkinus: =ХХХ=: :-[
[11:07:41]
pupkinus: =ХХХ=: помню, занес в ежедневник. кстати, выложу сегодня расчет по трейдам дурака итд уже ночью.
[11:07:56]
=ХХХ=: Це добре...
[11:08:19]
TishaTM: > =ХХХ=: І падіння фонди... Глибоке...
аналогично
[11:08:30]
pupkinus: =ХХХ=: у меня такое правило: если продаю волатильность то продаю АТМ, если покупаю волу то только ОТМ.
[11:08:55]
=ХХХ=: Оцінка воли по IV?
[11:09:34]
=ХХХ=: Стосовно АТМ і продажу ясно. А от покупка ОТМ...
[11:09:58]
=ХХХ=: В книгах завжди радили deep ШЕЬ
[11:10:04]
=ХХХ=: ІТМ
[11:10:22]
=ХХХ=: Ладно, не буду мучати. Дочекаюся відповіді на Бомонді...
[11:10:23]
pupkinus: =ХХХ=: в принципе. если я шорт волатилиты то я продаю ейо подороже (т.е. ATM), а если я long volatility то я хочу ее купить дешего (т.е. ОТМ) :)
[11:10:38]
=ХХХ=: ясно...
[11:10:46]
pupkinus: =ХХХ=: deep ITM - это asking for trouble.
[11:11:06]
=ХХХ=: Проблема продати буде потім?
[11:12:14]
pupkinus: =ХХХ=: да, плюс если я long volatility то мне нужно быть long gamma, a ITM в этом смысле не айс :)
[11:12:42]
=ХХХ=: ясно, дякую...
[11:14:38]
pupkinus: =ХХХ=: вообwе я опшини торгую по принципу - купить волу дешевле, продать волу подороже. мой брокер по товарам (сам еврей из Амстердама) называл это jew strategy :)
[11:16:35]
=ХХХ=: Класна стратегія... Треба запам'ятати...
[11:16:40]
=ХХХ=: Назва
[11:18:21]
=ХХХ=: Стратегія Паніковського... "я вас куплю, продам в три раза дороже, потом снова куплю за прежнюю цену" (с) Золотой теленок...
[11:18:42]
pupkinus: =ХХХ=: :-D :-D :-D
[11:19:03]
TishaTM: > =ХХХ=: Стратегія Паніковського... "я вас куплю, продам в три раза дороже, потом снова куплю за прежнюю цену" (с) Золотой теленок...
[11:19:19]
TishaTM: А вы Швагер, Швагер... :-D
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Pupkinus­­® » 27 сен 2010, 00:15

Олесь писал(а):

Останнім часом задумався про те, які найбільш цікаві стратегії торгівлі опціонами. Сам для себе начебто давно вирішив, що краще за все купувати коли, пути, вертикальні спреди биків та ведмедів. Ну і інколи стредли... Плюс трошки стріпів і стрепів. Звісно, що продажі опціонів аж ніяк не приваблюють. Життя вже навчило, що таке продаж покритих колів та вплив на стоку (те, що покривало опціон) повідомлень з-боку чиновника після закриття сесії... Зважаючи на ціну опціонів зазвичай більшість надає переваги на купівлю опціонів АТМ або навіть ОТМ. ІТМ, хоч вони і прибуткові, зважаючи на ціну мало хто хоче брати. Я веду мову про звичайних трейдерів. Роздрібних трейдерів, а не інституціоналів. І з АТМ все зрозуміло. І ціна, і дельта нормальна. А от із логікою купувлі ОТМ опціонів у мене трохи важкувато. Зрозуміло, що багато хто купує в очікуванні "чорних лебедів". Але багато хто бере і для заробітку. Я от тепер думаю, які опціони в такому випадку варто брати? Наскільки страйки мають бути віддаленими від ціни активу? В яких стратегіях використовувати? Ну і відповідно опціони ОТМ із яким строком дії. Місяць, два, півроку? Надіюся, що це буде цікавим не тільки мені...


Немного философии, слегка сумбурно и без структуры:

Опшины ценны тем что у них есть дельта. Через дельту мы видим самое грубое приближение того как опцион реагирует на цену. Если говорить совсем-совсем грубо то когда дельта приближается к предельным значениям (-1,1) то мы уже начинаем иметь дело с ситуацией где нужно сильно думать а не лучше ли нам выразить свою торговую идею через позу в underlying. Де факто, если мы допустим имеет лонг колл слегка ITM то мы имеем позу которая по всем характеристикам похожа на простой лонг по underlying и плюс к этому мы приплачиваем временную стоимость. Причем за этот дополнительный расход денег мы не получаем никаких плюшек кроме как наличия позиции с четко контролируемым риском, макс лосс = цена колла. Эта фишка крайне полезна в ситуациях когда мы торгуем неликвид и есть реальный риск что цена куда-то гепнет и стоп лосс поставленный на фьючерсную позицию сработает совсем не там где нам бы хотелось. На ликвидных рынках переплачивать за полный контроль риска через покупку опциона (или сохранение опционной позы) чаше всего совсем-совсем не стоит. По сему когда ваша позиция которая начиналась ОТМ (особенно если сильно ОТМ) перешла в ITM то нужно очень хорошо подумать на тему не стоит ли её продать и заменить позой по underlying. Ничего страшного не случиться если вы оставите позу без изменений, но чаше всего если опшин продать то результат получается лучше за счет того что вы успели заработать и на продажи временной стоимости вашей опционной позы. Не знаю как вы а я считаю что недополученный профит это тот же лось только в профиль.

Исходя из тех же предпосылок можно вывести еще один подход. Иногда, если есть твердое мнение вашей системы насчет того куда рынок пойдет, часто стоит подумать на тему: а может стоит сделать вертикальный спред "в противоход"? Смысл такой: если вы видите четкий лонг то помимо лонга по underlying стоит еще сделать вертикальный спред на страйках выше текущей цены (продать пут ITM с более высоким страйком, купить пут ITM с более низким страйком) или вообще продать пут ITM. У такой позы помимо того что дельта будет такая же или почти такая же как у лонга по underlying так еще и временной распад работает на вас. Опять же, это способ извлечь максимальную выгоду из вашей системы.

Не стоит применять эти подходы без использования дополнительных фильтров которые бы давали вам сравнительную оценку дешевизны или дороговизны опшинов которыми вы хотите работать. сравнение с исторической IV вам мало что даст в таком разрезе, тут скорее нужно смотреть насколько польза извлеченная из использования опшина по контретной цене оправданна с точки зрения комисов, ликвидности самих опшинов (если опшины неликвидны, будет тяжело их сбрасывать или покупать по нормальной цене итд) и заморозки маржи, особенно по коротким опционным позам.

Это далеко не все, остальное будет чуть позже.
Аватар пользователя
Pupkinus­­®
-=Господин КРУПЬЕ=-
 
Сообщений: 359
Зарегистрирован: 18 дек 2009, 09:12
тех.анализ: Excel, Omega, Matlab, Руки
рынок: Futures
Пункты репутации: 105

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Clawfinger » 28 сен 2010, 12:59

Pupkinus­­® дякую, дуже цікаво.
З цього, я зробив висновок. Що опціони ІТМ, не варто купувати, але іноді їх можна продавати. *WRITE*
Дуже чекатиму продовження. *HI*
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Олесь » 28 сен 2010, 13:23

Clawfinger... Опціон ІТМ можна купити. Якщо ціна скажімо на ДІА 108 і очікуєш гарного села, то можна купити опціон пут ІТМ 106-107... Це класичний ІТМ опціон. А якщо брати 100, то тоді звісно краще посидіти в сторонці...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Clawfinger » 28 сен 2010, 13:35

Олесь ну тут зрозуміло, коли чекаєш подібних ситуації, тоді можливо тоді просто актив продати, тому що у таких випадках не тільки я чекаю, так що вартість опціону може бути висока.
Краще у таких випадках, порівняти вартість активу, плюс затрати на стоп, будуть дорівнювати, або менше аніж вартість опціону, то краще вже сам актив продати. :)
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Олесь » 28 сен 2010, 17:02

Продаючи актив можна і лося отримати. Плюс спокуса в переносах стопів. Про гепи мовчу. А так гарантований лос є. І нікуди вже не подінешся з підводного човна... :-D Для новачків саме те, що треба...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Clawfinger » 28 сен 2010, 17:51

Олесь ну не надто ми вже схожі з тобою на новачків. Я стоп переношу, тільки тоді коли ціна далеко у прибутку, але ніколи, щоб збільшувати лося. Я зразу поставив стопа, отже я визначив, суму якою я готовий ризикнути. :-D Хоча по торгівлі опціонами, то так й є. Але все одно, я б з початку порахував би. Де в мене по опціону, почнеться зона прибутку, можливо все таки вірогідніше буде купити актив, аніж опціон на нього. Тобто мудрую з принципом: Сім разів відміряй, один раз відріж. *WRITE*
Ось візьмемо за приклад інструмент /6Е (стандартний фучерс, бо на міні немає). Наприклад, я готовий ризикнути 50 пунктів (помножуємо на 12,5долара), тобто я готовий ризикнути 625 доларів. Ну а якщо вартість опціону 3-4000доларів, то де ж тоді зиск? У такому разі можна узяти й 100 пунктів стоп, це буде 1250доларів. Це якщо торгувати в середині дня, тоді й маржа менше аніж, коли переносять. Ну якщо торгувати тренди, та ще й дейлі, то не спорю.
Отже таки доводиться враховувати інструмент. *WRITE*
Clawfinger
Актив форума
 
Сообщений: 403
Зарегистрирован: 21 дек 2009, 16:20
платформа: не торгую
тех.анализ: не использую
рынок: учусь

Re: Найбільш оптимальні стратегії торгівлі опціонами...

Сообщение Олесь » 28 сен 2010, 19:32

Ну як сказати... Опціон вартістю в 3-4 к, це швидше за все опціон АТМ із часом виконання більше ніж 2 місяці. Або взагалі ІТМ. Якщо брати місячний опціон, то АТМ не такий важкий буде. Десь 1,5 тис. І знову ж таки, опціони на валюти... Ти знаєш моє ставлення до валют. Якщо ти торгуєш із стопами більше фігури, то звісно має сенс брати опціон, а якщо інтрадей, то тут зовсім інші підходи. Опціон не для торгівлі інтрадей. Із опціонами набагато легше психологічно. І поза може висіти цілий місяць і потім вилізти в плюс. А із активом би уже лосі забодали... Особливо під час різких рухів в різні боки...
Що було – загуло, що буде – те й буде. Ти цінуй, те що є, бо лиш сьогодні життя твоє!
Аватар пользователя
Олесь
-------------------
-------------------
 
Сообщений: 261
Зарегистрирован: 12 янв 2010, 17:43
Пункты репутации: 24

След.

Вернуться в Торговля опционами

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1